Yanosik

Ten program jest najstarszy i najpopularniejszy wśród aplikacji antyradarowych oprogramowania. Pierwsza wersja pochodzi z 2009 roku , obecnie to już kompletny system nawigacyjny, towarzyszy jej również darmowe narzędzie dla autostopowiczów Yanosik Autostop. Pobrało ją do tej pory już sporo ponad milion użytkowników. Jak twierdzi producent, w godzinach szczytu z narzędzia korzysta nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Z Yanosika mogą skorzystać użytkownicy Androida, iOS-a i BlackBerry.

Rysiek

„Rysiek widzi misie” jest solidnie zaprojektowaną aplikacją, za którą stoją autorzy dobrze znanej nawigacji NaviExpert. Jego siłą ma być integracja z siecią ostrzegawczą NaviExperta (ostrzeżenia użytkowników obu aplikacji są wymieniane między ich sieciami), a także korzystanie z informacji o zagrożeniach rozpowszechnianych przez klasyczne CB radio. Z Ryśka korzystać można na razie na Androidzie, iOS-ie

RadarSTOP

Tak jak Rysiek integruje się z siecią ostrzegawczą NaviExperta, tak RadarSTOP robi to z siecią bardzo popularnej w naszym kraju MapyMap (ponad 2 mln sprzedanych licencji). Sporym plusem tego narzędzia jest możliwość zainstalowania map offline, dzięki czemu oszczędzamy na limitowanym zwykle ruchu sieciowym po 3G. RadarSTOP dostępny jest na Androida i iOS-a.

iCoyote – asystent kierowcy

Wielu zawodowych kierowców powinno znać Coyote – od lat na naszym rynku sprzedawane są te autonomiczne systemy informacji o fotoradarach i zdarzeniach drogowych. Najtańszy model kosztuje dziś 600 zł, do tego dochodzi koszt rocznego abonamentu w wysokości 400 zł. Producent utrzymuje, że z jego sprzętu korzysta ponad 2,5 mln kierowców – i zaprasza posiadaczy smartfonów do dołączenia do tej społeczności. iCoyote jest darmową, uproszczoną wersją oprogramowania z urządzeń Coyote, podobnie jak one może działać poza Polską. Aplikacja dostępna jest na Androida, iOS-a i Windows Phone.

AutoRadar

Producent znakomitej AutoMapy (z którą zawsze dojedziesz do celu) też musiał postarać się o własne narzędzie ostrzegawcze. Jego darmowy AutoRadar – radar na radary – w czasie rzeczywistym wymienia informacje z użytkownikami komercyjnej nawigacji. Zgłoszenia mają być weryfikowane na bieżąco także przez członków społeczności Miplo.pl i Targeo.pl. AutoRadar dostępny jest na Androida, iOS-a i Windows Phone.