Ubezpieczenie floty samochodów: Jedna polisa OC dla całej firmowej floty

Samochód ubezpieczyć trzeba. Przedsiębiorstwo, które ma dużo pojazdów, nie musi ubezpieczać każdego z nich osobno. Może ubezpieczyć cała flotę. Flota to co najmniej 6 pojazdów. Może obejmować zarówno samochody osobowe, ciężarowe, busy, naczepy, ciągniki siodłowe i inne pojazdy przewożące ładunki i osoby. Ubezpieczenie flotowe może objąć OC i zieloną kartę, autocasco, NNW kierowcy oraz pasażerów, assistance, ubezpieczenie utraty wartości pojazdu (GAP), ubezpieczenie szyb, dodatkowego wyposażenia, pomoc prawną przy dochodzeniu odszkodowania.

Dla kogo ta oferta?

Ubezpieczenia dla flot adresowane są zarówno do firm dysponujących własnymi flotami samochodowymi, jak i do podmiotów zarządzających cudzymi flotami. Najbardziej przydatne są one dla firm transportowych i spedycyjnych, gdyż w przypadku takich przedsiębiorstw każdy dzień przestoju pojazdu w razie szkody oznacza realne straty finansowe. Jednak są one korzystne dla wszystkich firm, które mają wystarczająco dużo samochodów, by ubezpieczyć flotę.

Przedsiębiorca i tak musi wykupić ubezpieczenie OC. Autocasco wprawdzie obowiązkowe nie jest, ale pozwala ograniczyć wydatki na naprawę aut i większość przedsiębiorców posiadających samochody je wykupuje, zwłaszcza dla aut finansowanych kredytem lub leasingiem, podobnie jak assistance, które zapewnia tak przydatne świadczenia, jak holowanie pojazdu, samochód zastępczy czy zakwaterowanie kierowcy w razie awarii na trasie. Korzystniej jest więc wykupić ubezpieczenie dla floty, niż każdego pojazdu z osobna, gdyż ubezpieczenie takie jest tańsze i korzystniejsze niż kupowanie polisy dla każdego auta osobno.

Jest jeszcze jeden plus, gdyż dzięki temu, że okres ubezpieczenia dla wszystkich samochodów może być taki sam, bez względu na to, kiedy zostały kupione, to nie trzeba w ciągu roku zajmować się podpisywaniem i przedłużaniem kolejnych umów. Ułatwia to administrowanie pojazdami, szczególnie w przypadku dysponowania dużą flotą.

Zobacz jak prosto zostać naszym klientem!

Od czego zależy cena?

Jest szansa na wynegocjowanie korzystniejszej ceny tego ubezpieczenia:

  1. im więcej samochodów, tym większa szansa wynegocjowania atrakcyjnych stawek,
  2. duże znaczenie ma dotychczasowy przebieg ubezpieczenia, czyli szkodowość, obejmująca m.in. liczbę szkód oraz wartość wypłaconych odszkodowań.
  3. na zniżkę stawek można też liczyć wtedy, gdy liczba wypadków zmniejsza się z roku na rok, w stosunku do ilości pojazdów we flocie,
  4. na cenę wpłynie rodzaj i wiek pojazdów (im starsze, tym można się spodziewać wyższych stawek autocasco) i struktura floty (pojazdy osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, autokary, busy itp.),
  5. bierzemy też pod uwagę również zakres ochrony i liczbę polis wystawionych przez nas, na przykład ubezpieczenie majątku firmy,
  6. nie bez znaczenia jest charakter działalności prowadzonej przez firmę, a także klauzule dodatkowe czy szczególne warunki dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy.
  7. z punktu widzenia kosztów istotne jest, czy samochody są leasingowane, czy są własnością przedsiębiorcy, czy też korzysta on z usług firm zarządzających flotą,
  8. znaczenie ma też to, czy pojazdy będą jeździły przede wszystkim w na terenie Polski czy też za granicą,
  9. na korzystniejszą ofertę ubezpieczenia floty wpływają również działania prewencyjne realizowane w ramach polityki flotowej w firmie, takie jak system nagród i kar dla użytkowników pojazdów służbowych, weryfikacja umiejętności nowych pracowników otrzymujących pojazdy służbowe, system szkoleń doskonalących techniki jazdy i poprawiających bezpieczeństwo czy  monitoring pojazdów w oparciu o GPS.

Zobacz jak prosto zostać naszym klientem!

Transtax sp. z o. o. - szybki kontakt

Szybki kontakt

Transtax sp. z o. o.
ul. Jaktorowska 4 lokal 6
01-202 Warszawa

T: 048 222 58 14 87
E: sekretariat@transtax.eu